Zgjerohet parku Mirabilandia me zonen tematike “Ducati World”!

Written by on 06/07/2018

Zgjerohet parku Mirabilandia me zonen tematike “Ducati World”!

Nje prej parqeve me te njohura te argetimit ne Itali Mirabilandia ne Ravenna po behet gati per nje revolucion transformimi. Sipas autoriteteve menaxhuese te parkut duke nisur nga viti i ardhem parkut do t’i shtohet nje tjeter hapsire gjigande tematike. Behet fjale per Ducati World qe do te hapet ne qershor 2019, me nje siperfaqe prej 35 mije metrash katrore dhe me nje investim 25 milione euro. Ducati World do te jete hapsira e vetme ne bote dedikuar motociklizmit brenda  nje parku argetimi. Zona e re e Ducatit do te sjelle nje atmosfere te vertete garish te motoreve te famshem nderkohe qe do te kete 4 atraksione, dyqane dhe pika sherbimi per te gjitha moshat. Synimi i autoriteteve menaxhuese te Mirabilandia eshte ta cojne numrin e vizitoreve ne kete park ne 2 milione brenda pak vitesh.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist