Vala e pazakonte e te nxehtit ne Kanada shkakton 33 viktima!

Written by on 06/07/2018

Vala e pazakonte e te nxehtit ne Kanada shkakton 33 viktima!

33 persona kane humbur jeten si pasoje e nje vale te nxehti qe ka mberthyer pjesen jugore te Kanadase.Moti i nxehte me temperatura deri 35 grade celsius dhe lageshti te larte javet e fundit po shkakton probleme te medha ne kete vend, sidomos ne Quebec. Vala e te nxehtit eshte me e renda qe provinca ka perjetuar ne dekada. Zyrtaret i kerkojne njerezve te pine uje me shumice dhe te qendrojne ne hije. Qyteti ka hapur pishinat dhe hapesirat me ajer te kondicionuar per publikun. Zyrtaret shpresojne qe vala e te nxehtit te ndalet javen e ardhshme.

 


Current track

Title

Artist

Background