Turizmi kete vit ne vend ecen me hapa pozitive

Written by on 07/07/2018

Turizmi kete vit ne vend ecen me hapa pozitive

 

Turizmi po ecen me hapa pozitive gjate ketij viti ne vendin tone. Sipas aktoreve te turizmit sezoni ka nisur shume mire, madje ka turiste qe kthehen deri ne dy here ne vit, ndersa qendrimi ka kapur dhe shifren e 28 neteve. Turistet nisin turet e tyre nga Saranda deri ne Shengjin qe mbeten destinacionet me te preferuara. Polaket mbeten turistet e huaj me numrin me te larte e pas tyre jane nordiket. Kete vit ne saje te shtimit te operimeve charter ka nje larmishmeri turistesh edhe  nga Ukranina, Rusia, Republika Çeke, Hungaria, por dhe nga Izraeli. 

Processed with Snapseed.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist