Rritet numri i udhetareve ne aeroportet turke

Written by on 06/07/2018

Rritet numri i udhetareve ne aeroportet turke

Numri i pasagjereve qe kane udhetuar ne aeroportet turke eshte rritur ne periudhen janar – qershor te ketij viti. Sipas te dhenave te autoritetit te aviacionit civil ne Turqi gjysmen e pare te vitit trafiku i udhetareve eshte rritur me 16% me shume se e njejta periudhe e nje viti me pare. Gjate ketyre muajve rreth 98 milione pasagjere kane perdorur aeroportet turke. Nga kjo shifer mbi 10 milione kane qene udhetare te huaj, qe perben nje rritje me 10% me shume ne krahasim me vitin e kaluar. Aeroportet e Stambollit dhe Ankarase kane qene me te frekuentuarit.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist