Zero tolerancë nga Gjermania! Vendi shtyn sërish hapjen e kufijve me Çekinë!

Written by on 24/02/2021

Gjermania është e vendosur të mbajë kufijtë mbyllur deri më 3 mars me Republikën Çeke dhe me rajonin austriak të Tirolit. Këto dy rajone, së bashku me Sllovakinë, janë vendosur që prej 14 shkurtit në listën e vendeve që përbëjnë shqetësim të lartë për shkak të nivelit të lartë të rasteve me koronavirus.

Merkel: Germany well-equipped against COVID-19 – EURACTIV.com

Nga kufizimet përjashtohen ata që konsiderohen punëtorë kryesorë, përfshirë drejtuesit e kamionëve që sjellin mallra. Aktualisht Republika Çeke ka normën më të lartë të infektimit me Covid 19 brenda Bashkimit Evropian./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist