Turizmi në Izrael fillon të rihapet ndërsa vendi del nga bllokimi

Written by on 24/02/2021

Me rreth 4.3 milionë njerëz që kanë marrë të paktën një vaksinë Covid-19, Izraeli aktualisht po përgatitet të rihapë ekonominë e tij. Teksa vendi po hap ngjarjet kulturore, dyqanet, muzetë dhe palestrat, sektori i turizmit po rikuperohet me ritme të ngadalta. Aktualisht nëpër hotele lejohen vetëm turistët që kanë me vete testin negativ të koronavirusit të marrë brenda 48 orëve nga mbërritja.

Israeli Red Sea resort reels from virus lockdown: 'It's as if a bomb  dropped' | The Times of Israel

Faza tjetër e planit të daljes do të fillojë në 7 mars, për sa kohë që normat e infeksionit vazhdojnë të bien dhe më shumë njerëz vaksinohen./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background