Zbulohet nje shpelle e lashte ne Klos te Elbasanit!

Written by on 28/05/2018

Specialistet e AdZM Elbasan kane zbuluar nje mrekulli natyrore te panjohur me pare dhe behet fjale per nje shpelle ne Klos te Elbasanit.Fillimisht shpella eshte konstatuar nga banoret e zones te cilet menjehere kane njoftuar autoritetet e AdZM Elbasan.Shpella mbart vlera unikale dhe eshte shume e veçante ne llojin e saj.  Shoqata-AlbNatyra – ka propozuar  qe kjo shpelle te shpallet Monument Natyre qe te mund te  mbrohet nga demtimet dhe kureshtaret e stalagmiteve. Tashme zones turistike te Elbasanit, ju shtua dhe nje tjeter destinacion turistik.

 


 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist