Tirana, atraksioni i fundjaves per turistet e huaj!

Written by on 28/05/2018

Turiste te shumte nga vende te ndryshme te botes kane vizituar kryeqytetin fundjaven qe lame pas. Turiste italiane, greke, amerikane e kineze kane qene ata qe kane populluar atraksionet me te famshme te kryeqytetit. Sipas autoriteteve te turizmit ne Tirane sheshin Skenderbej, Piramida, Muze Historik Kombetar, Kulla e Sahatit dhe Bunk Art jane disa prej vendeve qe ngjallin kureshtje per turistet. Pritet qe kete vit ne kryeqytet te shenohet nje rekord i ri ne numrin e turisteve.

 


 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist