Greqia ia beson turizmin blogerave te huaj!

Written by on 28/05/2018

Per te promovuar bukurine e vendit jashte kufijve, si dhe per te sjelle sa me shume turiste, Greqia po ndjek te njejtin program per te tretin vit radhazi. Organizata Kombetare Greke e Turizmit edhe kete vit ka organizuar nje program te info tureve qe synojne te bejne nje promovim global turistik te vendit. Projekti synon te sjelle 587 blogere te huaj, gazetare dhe perfaqesues te agjencive nderkombetare te udhetimit nga 27 vende te ndryshme ne 167 udhetime familjarizuese te planifikuara deri ne korrik per te njohur dhe promovuar 13 rajone te ndryshme te Greqise, duke promovuar turizmin grek jashte vendit. Udhezimet e programit perfshihen ne kuadrin e Politikave te Turizmit Kombetar dhe Rajonal te vendit qe paraqesin Greqine si destinacion gjate gjithe vitit.

 


 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist