Zbulohet emri/ Kjo është linja ajrore me avionët më të mirë në botë për 2021!

Written by on 17/03/2021

Këtë vit, linja ajrore me flotën më të re të avionëve në të gjithë botën është “Uganda Airlines”. Transportuesi kombëtar i vendit afrikan u shpall fitues i çmimit të “Flotës së avionëve më të rinj në botë” për vitin 2021,  me një moshë mesatare prej 1.2 vitesh. “Ne përgëzojmë Uganda Airlines dhe të gjitha linjat e tjera ajrore që fituan çmimin këtë vit, për përpjekjen e tyre të madhe në rinovimin e flotës ajrore, duke e bërë kështu fluturimin më miqësor ndaj mjedisit”, u shpreh Thomas Jaeger, Drejtori i Përgjithshëm i Aviacionit.

Uganda Airlines spends Shs 120m on 'promotional' flight


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist