Doli nga lista e rrezikut/ Fluks turistësh gjermanë në ishullin e njohur!

Written by on 17/03/2021

Turistët gjermanë që shpresojnë të vizitojnë Majorkën janë paralajmëruar që kufizimet e koronavirusit zbatohen për të gjithë. Pasi ishulli spanjoll u hoq nga lista e rrezikut, interesi i pushuesve është rritur ndjeshëm në këtë destinacion. Zyrtarët në Mallorca tani po përgatiten për një fluks turistësh gjermanë, pasi duket se Gjermania po hyn në një valë të tretë të Covid-19.

Mallorca to Menorca - Best Routes & Travel Advice | kimkim

Rritja e interesit vjen disa ditë pasi ministria e jashtme e Gjermanisë njoftoi se Mallorca nuk konsiderohej më një zonë me rrezik të lartë së bashku me pjesët e tjera të Spanjës, Portugalisë dhe Danimarkës./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist