Çudisin britanikët, numër rekord aplikimesh për shtetësinë gjermane!

Written by on 17/03/2021

Shifrat e Eurostat tregojnë se numri i britanikëve që po sigurojnë shtetësinë e një tjetër vendi anëtar të Bashkimit Evropian, u dyfishua gjatë 2019-ës. Britania e madhe, zyrtarisht doli nga BE-ja më 1 janar 2020. Rezulton se vendi më i kërkuar për britanikët është Gjermania.

Population Day 2018 - Eurostat

Që nga referendumi 29.478 qytetarë britanikë janë bërë gjermanë dhe rreth gjysma e tyre e bënë këtë zgjedhje në 2019. Franca dhe Suedia janë zgjedhjet e dyta dhe të treta të britanikëve./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist