Zbulimet e mozaikeve, dyndje turistesh ne Butrint

Written by on 13/08/2018

 

Zbulimi i mozaikeve te rinj ne Butrint ka bere qe ne kete park arkeologjik te kete dyndje turistesh, kryesisht te huaj. Behet fjale per mozaikun e Baptisterit dhe mozaikun e Dhomes se Zhveshjes i cili ndodhet tek Termat Romake. Nen kujdesin e Institutit te Monumenteve te Kultures dhe Parkut Kombetar te Butrintit, mozaiket do te qendrojne te ekspozuar deri me 15 shtator. Butrinti ka qene kete sezon nje nder atraksioneve turistike me te vizituara per kete vit dhe numri vazhdon te rritet.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist