Vlore, punimet ne bulevardin “Ismail Qemali”, javen e ardhshme faza e dyte!

Written by on 25/08/2018

 

Ne qytetin e Vlores vazhdon puna per rikualifikimin e bulevardit “Ismail Qemali”, i cili do te kete nje pamje moderne, ku do te dominoje gjelberimi dhe mjediset shlodhese dhe argetuese. Punimet jane perqendruar ne pjesen e pare, nga rrethrrotullimi prane Lungomares deri ne kryqezimin me rrugen “Petrit Bisha”, ndersa javen e ardhshme do te filloje puna ne segmentin nga kryqezimi i “Cipajve” deri te shkolla industriale. Segmenti ku do te punohet eshte rreth 300 metra. Gjate punimeve kryqezimi i “Cipajve” do te qendroje i hapur per te penguar sa me pak qarkullimin e mjeteve dhe qytetareve.Projekti financohet nga qeveria shqiptare me mbeshtetjen e Bankes se Keshillit te Europes dhe zbatohet nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist