Viti 2019, viti i teknologjise, inteligjences artificiale dhe i…radios!

Written by on 18/12/2018

Jo vetem 5G, 2019 do te jete edhe viti i smart speaker, i sistemeve te Inteligjences Artificiale dhe radios. Kete e pohojne ekspertet e Deloitte ne raportin e fundvitit, per parashikimet per 12 muaj e ardhshem ne boten hi-tech. Raporti shkruan se Kina do te rrise edhe fuqine e saj teknologjike.Deloitte vlereson se vitin e ardhshem do te shiten 164 milione smart speaker. Ne industrine boterore te prodhimit, printimet 3D do te njohin nje zhvillim te rendesishem. Ne nje bote gjithnje e me shume hi tech, nje mjet “i vjeter” komunikimi si radio, do te mbetet i rendesishem. Nderkohe sipas Deloitte, vitin e ardhshem, 85% e popullsise se rritur do te degjoje radio te pakten nje here ne jave ne vendet e industrializuara. Behet fjale per rreth 3 miliarde persona qe do te degjojne lajme nepermjet radios. 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist