Viti 2018 do te sjelle 20% me shume pasagjere ne vendin tone

Written by on 08/05/2018

Viti 2018 do te jete nje surprize per Aviacionin Civil Shqiptar, pasi ka shume kerkesa dhe jane miratuar tashme me shume se 10 destinacione te reja fluturimi, te tipit charter turistik, kryesisht ne vendet skandinave, Suedi, Norvegji, Finlande e me pas Çeki e Poloni. Kete ka deklaruar se fundmi autoriteti i aviacionit civil shqiptar duke shtuar se keto jane edhe nje indikator pozitiv ne rritjen e turizmit dhe te ekonomise se vendit. Numri i pasagjerve kete vit pritet te rritet me 20% me shume se nje vit me pare.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist