Vijon aksioni i pastrimit te bregdetit ne Durres!

Written by on 13/04/2018

Vijon aksioni i pastrimit te bregdetit ne Durres!

Aksionit per mjedise me te pastra kete sezon turistik i eshte bashkuar edhe Durresi. Bashkia e Durresit po vijon punen intesivisht per pastrimin e vijes bregdetare, ne pritje te çeljes se sezonit turistik veror.Punonjesit e komunales se Bashkise Durres kane perfunduar pastrimin nga fillimi i plazhit e deri tek Shkembi i Kavajes. Sipas autoriteteve puna do te vijoje deri tek sektori “Hekurudha” dhe “Iliria” qe jane edhe me te veshtire pasi ndotja eshte me e madhe.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist