Valeta, Kryeqyteti Europian i Kultures 2018

Written by on 27/03/2018

Valeta, Kryeqyteti Europian i Kultures 2018

 

Valeta qe eshte nje prej destinacioneve me te vizituara ne Malte eshte kete vit ne qender te vemendjes pasi eshte shpallur Kryeqytet Europian i Kultures. Kalendari i aktiviteteve kulturore per vitin 2018 ka nisur me shume festivale , shfaqje dhe ekspozita qe kombinuar me natyren e bukur te qytetit pritet te sjellin nje numer rekord turistesh per Malten. Per periudhen janar mars numri i turisteve te huaj pritet te arrije ne 1 milione. Sezoni veror si gjithmone eshte ai qe sheh dhe kulmin e vizitave turistike nderkohe qe turizmi kulturor do te mbizoteroje ne zgjedhjet e vizitoreve.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist