Blogerat italiane vizitojne Tiranen dhe Durresin

Written by on 27/03/2018

Blogerat italiane vizitojne Tiranen dhe Durresin

 

Portali italian i udhetimeve Girosognando ka sugjeruar Shqiperine, destinacionin ideal te kesaj pranvere per turistet e vendit fqinj. Kane qene dy bloger italiane te cilet kane vizituar se fundmi Tiranen dhe Durresin duke vene ne pah disa prej atraksioneve kryesore te dy qyteteve. Ne Tirane pikat kryesore qe jane promovuar jane sheshi “Skenderbej”, Kulla e Sahatit, xhamia e Et’hem Beut, Teatri i Operes, Biblioteka, Banka Kombetare, Bashkia dhe vende te tjera qe jane relevante per kulturen dhe jeten ekonomike kombetare.Ndersa nga Durresi eshte vleresuar qetesia e natyres se bregdetit edhe pse eshte cilesuar si qytet i rremujshem per shkak te ndertesave te shumta.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist