Turqia rrit te ardhurat nga turizmi shendetsor!

Written by on 17/05/2018

Kete vit Turqia renditet e treta ne bote per te ardhurat nga turizmi shendetesor, pas SHBA-se dhe Gjermanise. Objektivi i Turqise per vitin 2023 eshte qe te mireprese 2 milione turiste te tille dhe te siguroje 20 miliarde dollare te ardhura. Kryetarja e Shoqates per Zhvillimin e Turizmit Shendetesor ne Turqi tha se fundmi  se me hapat qe ka hedhur ne drejtim e duhur Turqia ka ngritur ne nivele te perparuara edhe turizmin shendetesor. Qe nga viti 2005 e ketej turizmi shendetesor ne Turqi po shenon nje zhvillim jashtezakonisht te madh. Disa nga faktoret qe kane ndikuar qe pacientet e huaj te preferojne Turqine, jane mjeket e mire,teknologjia e larte  e pa harruar mikpritjen e sjelljen dashamirese ndaj vizitoreve.

 


 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist