Destinacionet me luksoze ne bote!

Written by on 17/05/2018

Hong Kongu renditet si destinacioni i dyte me luksoz ne bote pas Londres per kete vit. Studimin e sjell Destination Retail qe ka renditur 10 vendet me luksoze ne bote per nga sherbimet, niveli i jeteses, zhvillimi, cmimet dhe markat. Ajo qe vihet re eshte qe listen e dominojne shtetet aziatike. Mes tyre Tokio, Shangai, Singapori dhe Pekini. Nderkohe qe mes vendeve me luksoze ne bote renditen gjithashtu Parisi, Zyrihu dhe New Yorku.

 


 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist