Turqia pret të dyfishojë numrat e turistëve gjatë 2021

Written by on 18/03/2021

Turqia synon të presë dy herë më shumë turistë gjatë 2021, ndonëse efekti i pandemisë së koronavirusit është i thellë. Zëvendës Ministri i Kulturës dhe Turizmit, Nadir Alpaslan tha se Turqia parashikon të presë 34 milionë vizitorë të huaj këtë vit. Sektori i turizmit i Turqisë kishte një vit të jashtëzakonshëm në 2019, duke mirëpritur 52 milion turistë dhe duke fituar rreth 35 miliardë dollarë.

Turkey has now joined the race to open up to foreign tourists

Aktualisht Turqia i ka dhënë përparësi sektorit të turizmit në procesin e vaksinimit./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist