Në fund të marsit hapet tuneli tjetër në sheshin Shqiponja

Written by on 19/03/2021

Në ditët e fundit të marsit do të hapet tuneli numër 3 në sheshin Shqiponja. Ky hap pritet të lehtësojë ndjeshëm trafikun dhe orët e gjata të pritjes për automjetet. Lajmin e bëri të ditur Ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku.

Nënkalim te sheshi "Shqiponja", ndryshon projekti - Tv Klan

Nga tuneli numër 3 do të ndihet edhe më shumë çlirimi i trafikut, pasi është ai tunel, i cili do të marrë të gjithë trafikun që vjen nga autostrada e Durrësit për hyrjen në Tiranë”. Kujtojmë se para disa ditësh u hap për automjetet, tuneli numër 4 ./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist