Statistikat, ja çfarë blejnë më shumë turistët në Greqi

Written by on 18/03/2021

Turistët të cilët janë besnik të Greqisë kanë treguar se çfarë u pëlqen të blejnë më shumë nga ky vend. Të dhënat tregojnë se erëzat greke janë blerjet më të popullarizuara nga 26% e turistëve. Rekord blerjesh shënon rigoni, trumza, borziloku dhe nenexhiku. Vaji i ullirit shënon gjithashtu një numër të lartë shitjesh prej turistëve. Pas saj, pijet greke renditen si më të shiturat gjatë peridhës së nxehtë të turizmit ku veçohet Uzo dhe Metaxa.

The 7 Best Souvenirs To Bring Home From Greece | Greek evil eye, Greece  souvenirs, Greece

Në fund të suveniereve më të shitura rezultojnë të jenë magnetët e frigoriferëve dhe kalendarët me pamje nga Greqia./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist