Turqia konsiderohet si një destinacion i sigurt turizmi dhe arsyeja është e thjeshtë

Written by on 27/05/2021

Këtë vit Turqia konsiderohet si një destinacion i sigurt turistik pasi ka rënë dakord për të blerë 90 milion doza të vaksinës Pfizer / BioNTech. Marrëveshja, e cila përfshin opsionin për 30 milion doza të tjera, do të ndihmojë në planet për të rihapur më tej sektorin e udhëtimit dhe turizmit.

Bordi turistik tha se bllokimi i fundit që përfshiu Turqinë, ndikoi ndjeshëm në uljen e infeksioneve Covid-19. Prej 1 majit ato kanë rënë me 73%./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist