Turizmi luksoz udhehiqet nga Lindja e Mesme!

Written by on 24/04/2018

Turizmi luksoz udhehiqet nga Lindja e Mesme!

 

Shpenzimet e turisteve nga Lindja e Mesme jashte vendit te tyre pritet te arrijne ne 165.3 miliard dollare brenda vitit 2025 duke e kthyer turizmit luksoz ne nje trend akoma me te zhvilluar dhe duke rritur rendesine e ketyre turisteve. Eksperte te turizmit kane theksuar se fundmi rendesine e turizmit ne rajonin e Gjirit dhe kontributin qe jep ai per ekonomine boterore. Dubai ne vecanti theksoi investimet ne infrastrukture dhe hoteleri duke prezantuar objektiven e arritjes se 160 mije dhomave te reja per turistet brenda vitit 2020 ku do te mbahet atje dhe Ekspozita Universale.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist