Serbia me shifra pozitive ne turizem kete vit

Written by on 24/04/2018

Serbia me shifra pozitive ne turizem kete vit

 

Serbia thekson shifrat pozitive ne turizem kete vit, duke pranuar edhe faktin qe renditet si nje nder tregjet me rol me te rendesishem per turistet europiane. Sipas te dhenave nga enti i turizmit te vendit , numri i turisteve te huaj ne tre mujorin e pare te ketij viti eshte rritur me gati 10% me shume  se e njejta periudhe e nje viti me pare. Nga Europa, turistet italiane dhe franceze kane qene ata me perqindjen me te larte ne Serbi. Ne kete vend ky sezon veror do te jete i pasur me evente duke nisur nga Beogradi e qytete te tjera ku do te organizohen koncerte te natyrave te ndryshme.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist