Turizmi kulturor sjell rekord turistesh ne Budapest!

Written by on 03/05/2018

Budapesti ka mbyllur me sukses ne turizem tre muajt e pare te vitit kryesisht nga vizitat e organizuara kulturore. Sipas bordit turistik te qytetit turet e organizuara nga vende te ndryshme te botes kane sjellin nje fluks turistesh ne Budapest gjate ketyre muajve qe llogaritet ne 8 milione te huaj. Turistet  me te shumte mbeten ato nga Europa por edhe turistet amerikane dhe aziatike perbejne nje potencial te rendesishem.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist