Turizmi i aventurave, Shqipëria në 10 vendet që duhen vizituar

Written by on 21/06/2019

 

 

Turizmi i aventurave pjesë e të cilit është edhe “backpacking”, udhëtimi me buxhet të përballueshëm ka bërë pjesë të destinacioneve të tij Shqipërinë. Turistët ‘backpackers” përdorin strehim me buxhet ekonomik , transportin publik dhe i shmangen ngrënies në zonat turistike , për të kursyer para. Faqja e njohur në botë për turizmin dhe promovimet “The travel” këshillon disa destinacione pjesë e të cilëve është edhe Shqipëria. Mes sugjerimeve janë Maroku, Tanzania, Turqia, Nepali dhe Indonezia.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist