Studimi i fundit “celulari dëmton kockat”!

Written by on 21/06/2019

 

 

Studimi i fundit i një universiteti në Australi, ka treguar se celularët krijojnë probleme me kockat. Pajisjet teknologjike duket se nuk krijojnë probleme vetëm me shikimin  dhe qëndrimin por edhe me kockat të cilave u krijojnë disa “thumba” të bazuara në kafkë. Skanimi i më shumë se 1 mijë kafkave të njerëzve të grupmoshës 18-26 vjeç , ka zbuluar se qëndrimi poshtë duke parë celularët ka krijuar shenja të dallueshme në kafkë.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist