Turizmi 2019, sezoni nis ne prill e perfundon ne tetor!

Written by on 09/02/2019

Turizmi 2019, sezoni nis ne prill e perfundon ne tetor!

Turizmi i vitit 2019 ishte tema kryesore qe beri bashke Ministrin e
Brendshem Sander Lleshaj dhe Ministrin e Mjedisit Blendi Klosi, te cilet
diskutuan dje planin e masave per sezonin turistik. Lleshaj u shpreh se asnje
prej plazheve nuk do te lejohet te kryeje aktivitetin nese nuk ka plotesuar
kriteret ligjore.Asnje segment plazhi nuk do te jete ne funksionim pa
plotesuar kriteret ligjore.Takimi u be edhe me prezencen e 12 prefekteve te
vendit per planin e masave per turizmin.Ministri, Blendi Klosi, tha se sezoni
turistik ne vendin tone do te nise qe nga muaji prill e deri me 31 tetor.
nderkohe sa i perket vitit 2018, sezoni turistik u quajt nje sukses dhe me nje
koordinim te mire te strukturave qe sollen pergjithsisht me shume siguri per
pushuesit.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist