Turizmi 2019, ja plani i Izraelit

Written by on 08/02/2019

Turizmi 2019, ja plani i Izraelit
Turizmi kulturor ne Tel Aviv dhe Jeruzalem dhe turizmi i aventures ne
Negev do te jene armet e forta te turizmit ne Izrael per kete vit. Sipas
autoriteteve te turizmit pritet qe 2019 te sjelle nje rekord turistesh per vendin
me nje rritje te konsiderueshme qe parashikohet me te pakten 18% ne
krahasim me nje vit me pare. Investimet ne hoteleri dhe infrastructure do te
japing kontribut ne kete rritje. Nje prej risive ne kete aspect eshte aeroporti i
ri ne Negev, Eilat – Ramon qe do te perpunoje mbi 2.25 milione pasagjere
kryesisht turiste ne zone.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist