Turizëm në hapësirë? Bill Gates: “Kemi akoma shumë gjëra për të bërë në tokë”!

Written by on 29/09/2021

“Kemi akoma shumë gjëra për të bërë në tokë”, kjo ishte përgjigja e miliarderit dhe filantropit, Bill Gates kur u pyet lidhur me fluturimet dhe eksplorimin e hapësirës. I ftuar në “The Late Late Show”,  pyetjes se përse shumë miliarderë janë “fiksuar” me turizmin hapësinor ai iu përgjigj se “Nuk e di. Unë jam bërë i fiksuar me gjëra të tilla si Malaria dhe HIV”. 

Sipas themeluesit të Microsoft, përpara se të shkojmë në hapësirë, ka ende shumë gjera që duhen bërë në tokë. /radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist