Turistët në Francë/Leje të veçantë për t’u ngjitur në Kullën Eiffel!

Written by on 22/07/2021

Turistët kanë nevojë për një leje të veçantë COVID-19 për të hipur në Kullën Eiffel, për të vizituar muzetë ose kinematë franceze, hapi i parë i fushatës kundër asaj që qeveria e quan një rritje “stratosferike” të infeksioneve të variantit delta.

Për të marrë lejen, vizitorët duhet të tregojnë se janë plotësisht të vaksinuar, të kenë një test negativ virusi ose të provojnë se janë shëruar kohët e fundit. “Bota po përballet me një valë të re dhe ne duhet të veprojmë,” tha kryeministri francez Jean Castex./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist