Mbi 700.000 turistë zgjedhin Kroacinë për pushime!

Written by on 22/07/2021

Drejtori i Bordit Kombëtar të Turizmit Kroat, Kristjan Stani Stić, ka zbuluar se tendencat e turizmit të Kroacisë po shkojnë në drejtimin e duhur pasi ai parashikon një sezon të mirë veror gjatë korrikut, gushtit dhe shtatorit. Sidoqoftë, ai shton se të ardhurat nga turizmi do të varen ende nga situata epidemiologjike në vend dhe kufizimet.

Më shumë se 700.000 turistë janë duke kaluar pushimet verore në Kroaci, me shumicën e tyre që udhëtojnë nga Austria, Gjermania, Polonia, Republika Çeke dhe Sllovenia./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background