Kanadaja bllokon përfundimisht fluturimet me Indinë

Written by on 22/07/2021

Kanada ka vendosur të mbajë të bllokuara fluturimet me Indinë deri më 21 gusht. Shkak është rritja e rasteve me Covid-19 e cila ka bërë që të gjitha fluturimet e pasagjerëve dhe të biznesit të pezullohen.

Ndërkohë, qeveria kanadeze ka njoftuar se në gusht do të lehtësojë kufizimet e udhëtimit për turistët plotësisht të vaksinuar./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background