Turistet kineze ne aksion, 500 miliarde dollare fitime per vendet pritese!

Written by on 13/04/2018

Turistet kineze ne aksion, 500 miliarde dollare fitime per vendet pritese!

 

Kina me me shume se 135 milione turistet e saj te cilet dalin jashte vendit renditet edhe per kete vit si shteti me turistet qe shpenzojne me shume ne bote. 500 miliarde dollare pritet te arrije kete vit shifra qe turistet kineze do te shpnezojne ne udhetimet e tyre kudo ne bote. Te dhenat i sjell websiti Event Report qe tregon se kete vit numri i turisteve kineze jashte vendit te tyre do te kete rritje. Te tjere vende me turistet qe shpenzjne me shume ne udhetime jane amerikanet, gjermanet , anglezet dhe francezet.

 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist