Bullgaria, 2 milione turiste ne 3 muaj!

Written by on 13/04/2018

Bullgaria, 2 milione turiste ne 3 muaj!

Gjate tre muajve te pare te ketij viti  mbi 2 milione te huaj kane vizituar Bullgarine, me nje rritje prej rreth 5 per qind krahasuar me te njejtin muaj te vitit 2017. Keshtu thuhet ne nje komunikate te institutit te statistikave ne Sofie. Ne vija te pergjithshme, mbi 50 per qind e qytetareve te huaj ne Bullgari kishin qene per motive turistike, 34 per qind per kalim tranzit dhe 15 per qind per arsye pune.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist