Turistët britanik dynden në vendpushimet turke me diell

Written by on 27/09/2021

Rreth 10 aeroplanë që transportonin afro 1.500 turistë britanikë kanë mbërritur në provincën Muğla në jugperëndim të Turqisë që kur Britania e Madhe e hoqi Turqinë nga lista e saj e kuqe e udhëtimeve. Muğla është një nga qendrat më të preferuara të pushimeve për turistët britanikë. Më shumë se një milion qytetarë britanikë kalojnë pushimet në këto  vendpushime turistike dhe zonat përreth çdo vit.

Britanikët po udhëtojnë për në Turqi pa karantinë të detyrueshme pas kthimit, një veprim që lehtëson udhëtimin dhe turizmin midis dy vendeve./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist