Tragetet ne Durres, kete vit me shume mallra e me pak udhetare

Written by on 14/07/2018

Tragetet ne Durres, kete vit me shume mallra e me pak udhetare

Ne 6-mujorin e pare te ketij viti tragetet e linjave Durres – Bari dhe Durres – Ankona e kthim kane transportuar me shume mallra dhe me pak udhetare se sa ne periudhen janar-qershor te vitit 2017.Sipas te dhenave te Sektorit te Statistikave ne Autoritetin Portual Durres (APD), tragetet qe nisen ose mberrijne ne Durres jane frekuentuar nga afro nje çerek milioni udhetare, ndersa kane transportuar gjithashtu mbi 443 mije ton mallra.Nga i njejti burim, mesohet gjithashtu se tragetet kane kryer ne 6 muaj 450 lundrime vajtje-ardhje, me nje vellim prej 9% me shume mallrash se sa e njejta periudhe e vitit te kaluar.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist