Tokio, qyteti me reputacionin me te mire ne bote

Written by on 27/08/2018

 

Tokio ka rezultuar ne vend te pare si qyteti me reputacionin me te mire per te udhetuar ne bote. Studimi i fundit u be nga Instituti i Reputacionit qe cdo vit mbledh te dhenat mbi dhjetra destinacionet te ndryshme te botes mbi sigurine, lidershipin dhe bukurite natyrore e kulturore. Kete vit studimi perfshiu 56 qytete. Pas Tokios renditjen si qytetet me te preferuara vijojne Sidnei, Kopenhagen, Vjena, Stokholmi, Venecia, Roma, Zyrihu, Mynihu dhe Montreali.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist