“Sea Cloud” per here te trete kete sezon ne portin e Durresit

Written by on 27/08/2018

 

Sot paradite ne portin e Durresit mberriti veliera “Sea Cloud” me 56 turiste te huaj ne bord, 51 prej te cileve nga SHBA, si dhe nga Kosta Rika, Kanadaja dhe Gjermania. Shume prej udhetareve me te mberritur ne port u nisen drejt Krujes dhe Tiranes, ndersa te tjeret do te vizitojne qendrat historike dhe arkeologjike te Durresit. Veliera qe po kryen nje udhetim turistik ne Mesdhe. Ajo viziton Durresin qe prej 7 vjetesh. Qe nga fillimi i qershorit anija eshte ankoruar tre here ne portin e Durresit.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist