Tërmeti zhvendos tokën në qytetin bregdetar! Ndryshimet do të shfaqen herë pas here!

Written by on 28/11/2019

Tërmeti i së martës ngriti tokën rreth 10 centimetra afër qytetit të Durrësit, përgjatë bregdetit shqiptar shkruan angjencia e lajmeve “ANSA”. Radari nga sateliti Sentinel-1 ka lejuar matjen e deforormimit të Tokës siç ka ndodhur më parë pas tërmeteve në L’Aquila, Emilia Romanga dhe Lunigiana. Krahasimi i dy pamjeve, para dhe pas tërmetit ka bërë të mundur marrjen e interferogramit,domethënë zhvendosjes së tokës.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist