“Dita e Flamurit Kuqezi, hyrë në errësirën që na rrethon përkohësisht, përpara lindjes së diellit.”!

Written by on 28/11/2019

Sot duhet të ishte ditë feste pasi është dita e Flamurit. Por kjo festë e gjen Shqipërinë, në një moment aspak të mirë, pasi tërmeti i dy ditëve më parë ka shkaktuar në tragjedi që u ka marrë jetën dhjetra personave, shumë të tjerë janë plagosur, ndërsa fati i shumë të tjerëve nuk dihet ende. Qeveria e ka shpallur 27 nëntorin ditë zie kombëtare,ndërsa ka anulluar të gjitha aktivitetet e 28 dhe 29 nëntorit. Kryerministri Rama shkruan”Dita e Flamurit Kuqezi, hyrë në errësirën që na rrethon përkohësisht, përpara lindjes së diellit.”!

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist