Tërmet i fortë në Greqi, ja ku ishte epiqendra

Written by on 03/03/2021

Një tërmet i fortë ka rënë në orët e para të paradites të kësaj të mërkure në Greqi. Të dhënat nga EMSC thonë se tërmeti ishte me magnitudë 6.9 të shkallës rihter dhe me epiqendër në Larisa, qyteti i 5-të më i populluar i Greqisë. Ende nuk raportohet për dëme materiale apo të lënduar në njerëz.

Të dhënat paraprake tregojnë se thellësia ka qenë e cekët, ndaj lëkundja është ndjerë shumë./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist