Një tjetër destinacion hap dyert për turistët e vaksinuar!

Written by on 03/03/2021

Që nga fillimi i pandemisë, arkipelagu i Madeira është konsideruar si një nga destinacionet më të sigurta në Evropë dhe është vlerësuar gjerësisht për trajtimin e krizës Covid-19. Pavarësisht se aktualisht është në listën e kuqe në Mbretërinë e Bashkuar, për shkak të të qenit pjesë e Portugalisë, rastet e infektimeve po bien ndjeshëm.

Portugal's Madeira Islands are world's best island destination

Për këtë arsye Madeira po pranon turistët e vaksinuar dhe të shëruar nga Covid-19 të cilët dëshirojnë të shijojnë rajonin./radiotravel.al 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist