Taksia fluturuese, udhëtim për 6 minuta!

Written by on 17/05/2019

 

 

 

Taksia fluturuese për të mposhtur trafikun synon revucionalizimin urban. Makina elektike që fluturon ka qene ideja e “Litium”, “një “start-up”gjerman me bazë në Mynih. Distanca nga aeroporti I New Yorkut “John.F Kenedi”  në Manhatan do të përshkrohet për vetëm 6 minuta , dhe udhëtimi do të kushtojë 70 apo 80 dollarë. Shërbimi i mjetit fluturues do të nisë në vitin 2025. Sipas projektuesit të taksisë fluturuese, ajo do të ngjajnë me helikopterët.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist