Tajlanda planifikon çeljen e sezonit turistik më 1 korrik!

Written by on 03/03/2021

Qeveria Tailandeze duket mirëkuptuese ndaj lutjeve të operatorëve të turizmit për të rihapur kufijtë për udhëtarët ndërkombëtarë më 1 korrik. Gjithsesi qeveria së pari duhet të shohë prova se vaksinat janë efektive në ndalimin e përhapjes së COVID-19. Që kur sektori i turizmit në Tajlandë u ndal që prej marsit të vitit të kaluar, mijëra biznese janë mbyllur dhe ekonomia është përkeqësuar.

As Thailand Mourns, the Chinese Tourism Industry Tries to Find Best Course  of Action for Trips to Thailand

Operatorët e turizmit shprehen se tani është koha për ta ringjallur këtë sektor./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background