“Syri i Kalter”, anet e erreta te perles natyrore indinjojne vizitoret!

Written by on 22/08/2018

 

Me rreth 2000 vizitore ne dite, “Syri i Kalter”, monumenti natyror me i rendesishem ne aksin nacional Gjirokaster-Sarande po njeh kulmin e interesit te vizitoreve qe prej fillimit te muajit gusht. Vizitoret nga Kosova dhe shqiptaret e diaspores po mbajne nje peshe te konsiderueshme kete vit vec turisteve te huaj gjithnje ne rritje. Ata duken te kenaqur me natyren por presin me shume sherbime dhe nderhyrje ne infrastrukture qofte ate rrugore po ashtu ate te mirembajtjes. Ky destinacion i turizmit natyror ka njohur kete vit dyfishim te vizitoreve, por sherbimet per ta ende lene per te deshiruar.

 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist