Vemendje vizitoreve nga Kina, Shqiperia me shume hapsira per aziatiket

Written by on 22/08/2018

 

Heqja e regjimit te vizave per turistet kineze gjate periudhes 1 prill- 31 tetor 2018, ka sjelle nje rritje shumefish te turisteve qe vijne nga Kina. Kete e ka deklaruar ministri i turizmit dhe mjedisit Blendi Klosi gjate nje aktiviteti te mbajtur ne fundmi ne Durres nga artiste kineze qe performuan muzike te folklorit te vendit te tyre. Sipas ministrit Shqiperia do te ofroje me shume hapesira per turistet e vendeve aziatike. Teksa ka pergezuar artistet kineze per turin e tyre ne rajon e me gjere, ministri Klosi ka hequr paralele midis tureve te kultures dhe ofertes se perbashket turistike per tregjet e largeta.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist